Prosta i wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna

Drabinka gimnastyczna należy do trochę zapomnianych przyrządów do ćwiczeń. Kojarzy się głównie ze szkolną salą do zajęć wychowania fizycznego, gdzie niestety nie była wykorzystywana zbyt często. Jeżeli nauczyciele nie byli zainteresowani przedstawieniem potencjału drabinki gimnastycznej swoim uczniom, to ci ostatni w późniejszych latach nie będą potrafili zaangażować takiego sprzętu do swojego treningu. Warto to jednak zrobić. Spojrzeć na drabinkę świeżym okiem i zobaczyć, jak wiele daje możliwości treningowych.

Drabinka do domowej siłowni

Ogromną zaletą drabinki gimnastycznej jest możliwość jej zaadaptowania do większości wnętrz. Z powodzeniem wykorzystują to posiadacze niewielkich mieszkań, w których inne sprzęty by się nie zmieściły. Tymczasem drabinkę gimnastyczną wiesza się na ścianie i od razu można przystąpić do podstawowego treningu. Oczywiście będzie to wymagało zorganizowania wolnej przestrzeni, ale dla chcącego nic trudnego. Nawet jeżeli w pomieszczeniu nie ma zbyt wiele miejsca, przed rozpoczęciem ćwiczeń można nieco poprzestawiać wyposażenie. I spojrzeć na taki wstęp jak na rozgrzewkę przed zasadniczym wysiłkiem.

Siła tkwi w prostocie

Aktywny tryb życia nie wymaga inwestowania w kosztowny sprzęt czy kupowania karnetu w nowoczesnej siłowni. Wiele popularnych zestawów ćwiczeń bazuje na wykorzystaniu własnego ciała. Taki trening wymaga co najwyżej dobrych butów bądź maty do jogi. Z pomocą drabinki gimnastycznej można natomiast urozmaicić swój wysiłek. Jeżeli planowało się wprowadzenie do planu treningowego nowych wyzwań, to drabinka na ścianie będzie jak znalazł. Przy jej użyciu da się pracować nad całym ciałem. Kilka prostych ćwiczeń pomoże

  • pracować nad różnymi partiami mięśniowymi,
  • poprawić postawę, na drabince wykonuje się nawet ćwiczenia korekcyjne,
  • wzmocnić kondycję.

Prosta drabinka gimnastyczna pomoże uporać się z dolegliwościami, wynikającymi między innymi z niezdrowego trybu życia. Krótki trening z jej wykorzystaniem to bardzo dobry wstęp do nieco bardziej wymagających wyzwań ruchowych. Z drugiej strony nic nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować trening na drabince. Uzupełnienie jej drążkiem, liną czy taśmą da jeszcze więcej możliwości. Trening stanie się w ten sposób ciekawszy, pozwoli też pracować nad wybranymi częściami ciała. Zaletą drabinki gimnastycznej jest możliwość jej wykorzystania przez różnych ćwiczących. Poziom trudności ćwiczeń oraz liczbę powtórzeń dobiera się do stanu zdrowia, wieku czy indywidualnego celu treningu. Na pewno nie będzie nudno, a po zakończeniu wysiłku drabinka może posłużyć za ciekawą ozdobę wnętrza.

Woman obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com